Genel

CF MOTO 250NK Yorum ve Sıkça Sorulan Soruları

Severek kullandığım ve ülkemize yeni girdiği için çokça sorulara maruz kalan CF MOTO 250NK yorum ve sıkça sorulan sorularla blogumda.

2020 Aralık ayında aldığım 2021 model CF Moto 250nk’yı aralıksız olarak neredeyse her gün kullanıyorum. Şu anda mayıs ayındayız ve 5 ayı geçmiş. İlk motorum olarak aldığım CFMOTO 250 NK’yı tercih etmemdeki en büyük sebep rakiplerine göre daha teknolojik olmasıydı. Bu motora alternatif olarak Bajaj Pulsar RS/NS, KTM 390RC veya Duke 250,  Honda CBR 250R ve Yamaha R25. Aralarında kuşkusuz en teknolojik olan CFMOTO oluyor çünkü kimisinde abs yok kimisinde led far yok, hepsiyle tek tek kıyasladığımız kısma blogun altından ulaşabilirsiniz.

CF Moto 250NK aldığım ilk gün.
CF Moto 250NK aldığım ilk gün.

CF MOTO 250NK Yorum

CF MOTO 250NK özellikler servis konusunda çok başarılı bir motosiklet. UMA, en ufak sorunların arkasında duruyor ve garanti tarafında büyük destek veriyor. 39xx km’de otomatik egzantrik gergisinde yaşadığım sorun geç de olsa garanti tarafından onaylanarak parça tedariği yapıldı. Eğer garantim olmasaydı yakınlarımdaki motosiklet dükkanları motorumu indirip 500TL para alacaktı ufacık parça için :D.

CFMOTO 250NK yakıt tüketiminden oldukça memnunum eğer tapagaz gitmezseniz tek depoyla ortalama 300-330KM yol yapabilirsiniz fakat tapagazda işler çok değişiyor. Düzenli olarak arkadaşlarla İstanbul’dan Gebze’ye gidiyoruz, gaza gelip tapagaz gittiğimde su gibi benzin gittiğini fark ettim ama sabit 110 hızlarında tahminen 3 litre yakıyor.

CF MOTO 250NK Topspeed olarak sanırım sadece ben bu hızı yapabildim. CFMOTO 250NK whatsapp grubunda ortalama 158-155 civarlarında hız yapanlar var. Ben 163’de kesiciye girerek gazlamayı bıraktım. Yeterli mi? Eğer yüksek cc’li motosikleti veya arabası olan arkadaşınız varsa yeterli değil. Fakat normal şartlarda gayet  güzel bir topseed’e sahip.

CF MOTO 250NK gösterge paneli müthiş doldurulmuş. Gösterge içerisinde olmayan hiç bir şey yok, farklı bir motosiklet modeline geçecek arkadaşlar bu kadar dolu olmayan gösterge bulamayacakları için üzülebilirler. Tek kötü noktası devir göstergesi bir kaç milisaniye geç geliyor.

CF MOTO 250NK lastik konusunda bulunmayan bir ebat tercih edilmiş. Arka lastikte 140/60/R17 ön lastikte 110/70/R17 kullanıyor. Eğer arka lastikte 140/70/R7 kullanırsanız lastiğiniz çamurluğunuza sürtecek ve uyum sağlamayacaktır bu yüzden genel olarak kullanıcılar 150/60R17 tercih ediyor.

Şu anda 5100 KM’deyim ve herhangi bir kronik arıza ile karşılaşmadım. 2020 model ve öncelerinde akü sorunları vardı, yağ keçesinde sorun yaşayanlar var fakat ben bunlarla karşılaşmadım. En son 3900 Km’de CF Moto 250NK lifter tansiyoner sorunu ile karşılaştım fakat bunu da servis üstlenerek hemen parçayı ücretsiz bir şekilde sağladı. CF Moto 250NK yorum şimdilik bu kadar. Diğer yazılarıma göz atmak isterseniz diğer yazılara buradan ulaşabilirsiniz.

CF Moto 250NK Lastik Ebatı

CST marka ile gelen lastik önde 110/60/17 ebatına sahipken arkada 140/60/17 ebatına sahip. Arka lastik için yanak yüksekliği 60 olan her lastik sorunsuz bir şekilde takılabilir örneğin 150/60/17 veya 140/60/17 ebatında lastik tercih edebilirsiniz.

2020 ve 2021 yılı modelleri arasındaki farklar nelerdir?

Satın almadan önce akıllara takılan bu soru kafayı çok kurcalıyor. Ufak farklarla kullanıcılarını dinlediğini belirten CF Moto 250NK için 2020 ve 2021 yılı modelleri arasındaki farklar şu şekilde;

 • Egzoz Sesi: 2020 yılı modelindeki CF Moto egzoz sesi daha ince ve scooter gibi bir ses tonuna sahipken bu ses tonu 2021 yılında daha da güçlendirilmiş.
 • Jant Stili: Bu tamamen göz zevkine hitap eden bir durum olmasıyla birlikte 2020 yılında yıldız şeklinde olan jantlar 2021 yılında 10 kollu ve bana göre daha şık bir görüntüye sahip.
 • Arka maşa: Bu en çok şikayet edilen konulardan biri olmasıyla birlikte daha önce daha ince bir yapıya sahipken 2021 yılı modellerinde daha kalın ve düz bir arka maşa tercih edilmiş.
 • Akü: 2020 yılı modelinin kullanıcılarının en şikayetçi olduğu konu 2021 yılı modellerinde jel aküyle değiştirilerek tamamen çözüldü.
 • Ayna hizalanması: 2020 ve 2021 yılı modellerinin ilk partisinde iki aynanın hizası eşit değilken bu ufak sorun 2021 yılının son partilerinde düzelmiş.
 • Frenler: Arka frenler 2021 yılında daha az delikli olmasıyla birlikte daha büyük bir yapıya sahip.
 • Plakalık: Ben 2021 yılı modeline sahip olsam da hala plakalık sorunu yaşıyorum, olumlu revize yapıldığını belirtenler var.

Honda CBR 250R vs CFMOTO 250NK

 • CBR’ın parçaları, 250NK’ya göre çok daha uygun ve bulması da kolay. Elinizi sallasanız Honda parçalarına uygun fiyatlı ulaşabiliyorsunuz, CFMOTO’nun yan sanayi parçaları  da bulunmadığından en ufak bir parçada cüzdanınız yanabiliyor. (Kawasaki gibi markalar kadar pahalı değil fakat Honda’dan pahalı)
 • Beygir ve tork olarak Honda çok daha önde fakat yıllanmış ve elden ele geçmesi sebebiyle bu motorlar ne yazık ki ölüyor.
 • Topspeed olarak Honda açık ara önde. Şahsi olarak CFMOTO 250NK ile 163’de kesiciye girdim fakat internet üzerinde çok daha üstünde topspeed yapan hondalar mevcut.
 • Yakıt tüketimi olarak ikisi de aşağı yukarı aynı yakıyor, kıyaslayacak kadar farkları yok. (CFMOTO’da 3.50 litre yakıyorum)
 • Ülkemize ne yazık ki sıfırı gelmediğinden dolayı 2.el fiyatları uçmuş. Fiyat olarak 2.el fiyatları aşağı-yukarı aynı.

Bajaj Pulsar RS/NS 200 vs CFMOTO 250NK

 • Bajaj iki farklı modelde de aynı parçaları kullandığından dolayı parça fiyatları ve bulma konusunda çok önde. Ayrıca ülkemizde tanınmış bir model olması sebebiyle ustaları da çok kolay bulunuyor.
 • ABS sadece ön tarafta olan Bajaj modellerinde arka ABS bulunmuyor.  CFMOTO’da ön arka abs müthiş bir şekilde çalışıyor.
 • Tork ve beygir olarak CFMOTO burada açık ara önde başlıyor. Sıfır modelleriyle kalkış denememde her zaman 250NK önde başlıyordu.
 • Yakıt tüketimi konusunda ikisi de aynı değerlere sahip.
 • Sıfır ve 2.el fiyatları neredeyse aynı. Aradaki özelliklere göre kıyasladığımızda benim tercihim NK oldu.

Yamaha R25 vs CFMOTO 250NK

 • Öncelikle çift silindir super sport bir motosikleti tek silindir CFMOTO ile kıyaslamak biraz saçma gelebilir fakat 0-100 değerleri yakın olan iki motor.
 • 130’dan sonra hızlanması yavaşlayan CFMOTO’ya kıyasla Yamaha uçuşa devam ediyor.
 • Yakıt tüketimi olarak haliyle tek silindir farkıyla CFMOTO çok daha az yakıyor.
 • Bu kıyaslamayı yapmaktan çok keyif almıyorum 😀 Özellikle performans ve duruş konusunda R25 çok daha iyi bir motor fakat aradaki fiyat farkı nedeniyle CFMOTO tercih edebilirsiniz..

 

 

2 Yorum

 1. Merhaba, incelemeniz için teşekkür ederim. Aklımda ki bir çok soruya cevap oldunuz. Motoru artçı ile beraber kullandınız mı? Artçı konforu nasıl? Uzun yol olarak en fazla kaç km yaptınız? Titreşim vs sizi bu anlamda yoruyor mu?
  Son olarak piyasası pulsara göre hayli az. Satarken çok bekletir mi?

  1. Merhaba, çoğunlukla artçı ile kullandığım söylenebilir arkadakinin tecrübesine göre konforunuz değişebilirken benim omuzlarımda genellikle ağrı oluyor. Artçının konforu genel olarak hiç rahat değil, artçı selesi için ekstra bir konfor selesi alman gerekiyor veya arka yayı yumuşatırsanız daha keyifli olabilir fakat o zaman da yol tutuşunuz iyi olmayabilir.
   Uzun yol olarak ortalama 200km gidiş 200km dönüş yaptım beni rahatsız eden çok fazla titreşim almadım gayet keyifli bir yolculuk oldu. Son sorunuza gelecek olursam ben alırken satmayı hiç düşünmedim fakat bu malum piyasada her şeyi satmak zor. Yeni bir motosiklet olduğu için hala 2.el piyasası tam olarak oturmuş değil, 0’dan daha pahalı ilanlar var ortalama 25-26 civarlarına koyarsan hemen satılır diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu