Web

Hello world!

Her WordPress kullanıcısına default olarak gelen “Hello World” yazısı ilk iş olarak silinir, Yazılıma giriş yapan her yazılımcı adayının komut satırlarına yazdığı ilk cümlesi olan “Hello World”.

Programlama dillerine örnek olarak basitçe dilin temel sözdizimini göstermek için kullanılan cümle sürecin nasıl ilerlediğini göstermek için kullanılan ilk örnek çalışmadır. Basit bir yazı örneği ile başlayarak programlama mantığını kavramayı sağlayan Hello World, WordPress için de aynı anlamda gelir. İlk defa kullanacak WordPress kullanıcıları bu yazıyı silmek veya düzenlemek için sayfaya girdiğinde WordPress’in neler sunduğuyla karşılaşır.  Örnek olarak yazıyı düzenlemek için girildiğinde sağ tarafta Kategoriler, Biçim, Yayımla menüsü, Etiketler, Öne Çıkan Görseller ve Tema’nın aktif özellikleri ile karşılaşır. Burada tanıştığı özellikler ile devam eder, silecekse de yazının nasıl silindiği öğrenilir. Basitçe yeni olanlar ve acemiler tarafından kullanılır.

Neden Hello World?

WordPress kurulumunun sorunsuz bir şekilde gerçekleştiğini gösteren, test etmek için de yararlanılan yazı aslında veritabanı bağlantılarını, Php özelliklerinin sorunsuz bir şekilde kurulduğunun da belirtisidir yani bu yazıyla karşılaştıysanız: Tebrikler, artık çalışan bir siteniz var!

Acemilerin dışında uzmanlaşmış kişiler tarafından da çok kullanılır, ilk olarak bu cümle kurulduğundan ileride de test etmek için örnek bir cümle yazılır bu da akıllarda kalan Hello World yazısı olur, Bilgisayar korsanları yani Hackerlar tarafından da sızılan hedefe işlem yapmadan önce ilk adım olarak bu cümleyle test yapılır.

Hello World ne zaman başladı?

Acemilerin bu cümleyi kullanma nedeni C dilinin keşfedilmesinin ardından ilk olarak kullanılması.

#include <stdio.h>

int main()

{

printf(“Hello World\n”);

return 0;

}

Yukarıdaki kod örneği ile dünyaya gelen C dili sayesinde artık tüm örneklerde kullanılıyor.

Ek Olarak: Hello World filmi

Bilim Kurgu filmi olan Hello World animasyon filmi de bana kalırsa imdb’den 6,8 ile başarılı bir puan yakalamış. 2027 yılında Kyoto’da geçen animasyon Kahraman Naomi Katagaki’yi anlatıyor. Kendisini 10 yıl ileride olduğunu iddia eden birisiyle tanışmakla birlikte bir maceraya atlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu